
| Temperature Sensor: |
|
| Ambient Operating Environment: | 5°C to 55°C |
| Sensor Range: | 5°C to 55°C |
| Accuracy: | ±0.5°C |
| Humidity Sensor: | |
| Operating Altitude: | Up to 2000m (6000ft) |
| Sensor Range: | 10% to 95% RH (non-condensing) |
| Accuracy: | ±3.5%RH |
| Probe Quantity: | 3 Temperature Probes & 1 Humidity Probe |
| Cable Length: | 5.18m/17ft |
| Product Dimensions (mm): | 51x19x41 @ 0.11kg |
| Shipping Dimensions (mm): |
51x19x41 @ 0.2kg |

