
| Form Factor: | Desktop / Floor Mountable |
| Capacity: | 600VA / 315W |
| Input Voltage: | 230VAC |
| Output Voltage: | 230VAC |
| Power Factor: | 0.525 |
| Rated Frequency: | 50Hz |
| Efficiency: | 95% (Normal mode) |
| Waveform: | Silmulated Sinewave |
| Product Dims & Weight: | 120 × 255 × 180mm @ 5kg |
| Shipping Dims & Weight: | 197 x 430 x 275mm @ 6.5kg |
| Operating Temperature: | 0 to 40°C |
| Warranty: | 2 years standard (Optional + 1 year warranty extension available) |
| Inlet: | IEC C14 |
| Outlets: | IEC 320 C13 x4 |

