
| Input Voltage: |
220/230VAC |
| Input Connectors Type: |
C20 x 2 |
| Rated Frequency: | 50Hz / 60Hz |
| Output Connectors Type: | C13 & C19 |
| Output Rating & Quantity: | 10A x 6 , 16A x 1 |
| Overload Capacity: | 125%, 30min (tested at 30°C) |
| Efficiency: | 99% |
| Power Factor: |
0.8 ~ 1.0 lead or lag |
| Product Dims & Weight: | 44 x 430 x 250mm @ 4.5kg |
| Shipping Dims & Weight: | 150 x 535 x 420mm @ 5.6 kg |
| Operating Temperature: | 0 to 40°C |
| Storage Temperature: |
-40°C to 70°C |
| Relative Humidity: |
5 to 95%, no condensation |

