
| Form Factor: | Tower Mountable |
| Capacity: | 750VA / 675W |
| Input Voltage: | 230V |
| Output Voltage: | 200/208/220/230/248VAC |
| Power Factor: | 0.9 |
| Rated Frequency: | 45 - 65Hz, auto-sensing |
| Efficiency: | 95% |
| Waveform: | Pure Sinewave |
| Product Dims & Weight: | 145 x 370 x 220mm @ 11kg |
| Shipping Dims & Weight: | 230 x 450 x 325mm@ 13kg |
| Operating Temperature: | 0 to 40°C |
| Warranty: | 3 Years |
| Inlet: | IEC60320 C14 |
| Outlets: | 3 + 2 IEC320 C13 |
| Batteries: | 2 x 12V x 9Ahr |
| External Battery: |
N/A |
| Web Card: | IS-UNITY-DP or IS-UNITY SNMP |
| Relay Card: | IS-RELAY |
| Maintenance Bypass: | N/A |
| Runtime tool: | Available here (Right click to open link in new tab) |
VIEW IN 3D

