
| Form Factor: | Tower/Rack Mountable |
| Capacity: | 10KVA / 10KW |
| Input Voltage Range: | 176VAC ~ 288VAC at full load |
| Output Voltage: | 220/230/240VAC 1-phase |
| Power Factor: | 1 |
| Rated Frequency: | 40 Hz - 70 Hz |
| Efficiency: | 95.8% Online; 99% ECO Mode |
| Waveform: | Pure Sine Wave |
| Product Dims & Weight: | 430 x 560 x 85mm @ 15 kg |
| Shipping Dims & Weight: | 590 x 760 x 230mm @ 17.5 kg |
| Operating Temperature: | 0 to 50°C |
| Warranty: | 3 Years |
| Inlet: | Hard wire |
| Outlets: | Hard wire |
| Batteries: | Sealed, Lead-Acid Battery |
| Or Long Life Lithium-Ion Battery |
| Extended Battery Cabinet: | 02010024 (Lead-Acid 2U) |
| 02010529 (Lithium-Ion 2U) |
|
| 0235A02J (3U) |
|
| ITA2 POD | 02010013 Single POD |
| 02010014 1+1 POD |
|
| External Bypass Switches: |
U77-L-EMBS-W-115-221-R-00 1 In 1 Out - Wrap Round Single Feed |
| U77-L-EMBS-C-100-021-R-00 1 In 1 Out - Changeover Dual Feed |
|
| U77-L-EMBS-W-063-441-R-00 3 In 1 Out - Wrap Round Single Feed |
|
| U77-L-EMBS-C-063-041-R-00 3 In 1 Out - Changeover Dual Feed |
|
| Modular Sensors: | SN-T Temperature |
| |
SN-TH Temp/Humidity |
| Note: IS-UINITY-DP card supports only SN-T & SN-TH |
|
| RDU SIC Card: | 02311887 |
| RS Card: | 02351786 |
| Other Sensors: | 02311725 Temperature |
| 02311720 Temp/Humidity | |
| Note: RDU-SIC G2 card supports T, TH, RS & RDU |
|
| Webcard: | IS-UNITY-DP Included |
| Connection Cable: | Included |
| Mounting Rail Kits: | Included |

